,

10 lieliskas lietas, kas ar tevi notiks, kad pārstāsi uztraukties par to, ko domā citi

Kur tu šobrīd atrastos, ja būtu iemācījies neuztraukties par to, ko citi cilvēki domā?

Vai būtu piepildījis savu bērnības sapni par sētnieka darbu?

Vai ceļotu apkārt zemeslodei, strādājot dažādus darbus?

Vai kļūtu par autobusa šoferi?

Kā cilvēkiem, mums ir primāra vajadzība iederēties. Lai kļūtu par “jaunuzņemtajiem ciltī”, mēs mēģinām saplūst ar masu un esam it kā “normāli” cilvēki. Varbūt vairumam liksies, ka tās ir muļķības, bet mēs paši sev nezinot, reizēm ieliekam sevi rāmjos, jo baidāmies darīt kaut ko citādāk un būt par to sodītiem. Mēs bieži sevi izpaužam diezgan konservatīvi, lai tikai citiem nešķistu dīvaini vai neveikli.

Patiesība ir tāda, ka mēs visi esam normāli. Tas, ka otrs dara, tavuprāt, nenormālas lietas, nenozīmē, ka tās ir nenormālas arī priekš viņa. Neieslīgsim galējībās, morāle ir un paliek morāle. Tā, piemēram, citam var likties, ka ceļot vienam pašam ir nenormāli un dīvaini, taču tev tas šķiet perfekti, jo tikai tā vari iepazīt sevi pašu. Ja cilvēks ieraudzīs, ka viena zeķe ir garāka par otru, tas šķitīs dīvaini, jo sabiedrībā “it kā” ir pieņemts citādi, bet tas nemaz nenozīmē, ka tā nedrīkst darīt un tikai tāpēc tas ir dīvaini. Katrs pats ir atbildīgs par savu uzcelto rāmi ap galvu un tas, ka tev tas nav normāli, nenozīmē, ka citam arī nav. Parādīt savu patieso būtību citu priekšā reizēm var būt pavisam sarežģīti stereotipiskas domāšanas dēļ, bet tas priekš tevis paša būs veselīgi un beigu beigās arī priekš pārējiem.

Tālāk lasi 10 iemeslus, kāpēc tev nevajadzētu uztraukties par to, ko domā citi:

Veidosies brīvas un nepiespiestas attiecības

Mijiedarbība ar citiem ir gluži kā braukšana ar mašīnu. Ja jūties brīvi, tad mašīna ripo pa asfaltu bez sarežģījumiem, tu vari baudīt sauli un vēju, kas ienāk pa atvērto loga šķirbu. Ja jūties brīvi, tad vari veidot uz to arī balstītas attiecības. Ja pārāk daudz sāc piedomāt pie savām rīcībām un pateiktajiem vārdiem, tad uz ceļa parādās izciļņi, bedres, kuras cītīgi jāapbrauc, ātrums samazinās un ceļa efektivitāte zūd un bieži vien var arī zaudēt kontroli pār mašīnu. Zūd impulss, zūd motivācija, zūd brīvība un galamērķi sasniegt kļūst jau daudz sarežģītāk. Galamērķis arī ir veidot emocionālas un brīvas attiecības, kas balstās uz pilnīgu sapratni un otra domu pieņemšanu. Tādas sasniegsi tikai tad, ja jutīsies kā tu pats.

Jo vairāk sevi filtrēsi, jo mazāk ļausi citiem tevi patiešām iepazīt. Galvā, iespējams, esat Mercedes Benz, bet tā kā nepārtraukti sevi filtrējat, citi jūs redz kā vecu, sasistu Ford Pinto.

Tu kļūsi daudz pievilcīgāks

Cilvēks, kas neuztraucas par citu domām, ir apbrīnojami piesaistošs un harizmātisks. Veselīgi bezrūpīga attieksme ir atsvaidzinoša un lipīga, tā ļoti bieži nāk kopā ar maksimālu pozitīvismu, un var palīdzēt arī citiem izkāpt no sava “autopilota”. Ja esi pārliecināts par sevi un neuztraucies par to, ko citi domā, cilvēki vēlēsies, lai tu viņus ievēro.

Gandrīz katrs no jums ir saticis harizmātisku personu, kas jūtas labi ar to, kas ir. Šī persona ar savu attieksmi pievelk apkārtējos cilvēkus kā mušpapīrs. Pat ja, jūsuprāt, cilvēks nav fiziski pievilcīgs, bieži vien pēc dažu teikumu pateikšanas, viņš tāds kļūst. Un iekšējais gars un dvēsele ātri vien sasit lupatās fizisko čaulu.

Jūs piesaistīsiet cilvēkus, kas ir labi priekš jums un atgrūdīsiet tos, kuri nav

Ja tev nerūp tas, ko par tevi domā citi, tu esi izravējis pats savu skaisto dārzu no nezālēm. Cilvēki, kas ciena un novērtē tavus uzskatus, vienmēr paliks kopā ar tevi, kamēr cilvēki, kas to nedara, automātiski atdalīsies.

Sajūta, kad jūties pieprasīts un citiem patīkams, ir lieliska, bet neaizmirsi ieskatīties vai aiz tā visa tiešām slēpjas tas, ko otrs saka? Labāk ir pamatā būt dziļās, attīstītās un jēgpilnās attiecības ar īstiem draugiem, nekā seklās attiecībās ar daudz paziņām. Protams, paziņas vienmēr ir un būs, tas ir lieliski satikt kādu sen neredzētu, tev patīkamu cilvēku, bet atceries īstās vērtības priekš sevis.

pozitīvi cilvēki

Tu nejutīsi vajadzību mainīt sevi

Tev nevajadzētu valkāt tonnu ar cepurēm un mainīt tās priekš katras sociālās situācijas. Censties ietilpt neskaitāmās un dažādās grupās var būt nogurdinoši, un tas nav tā vērts, lai nopūlētos. Nav jēgas pierādīt katram citādāk domājošam cilvēkam savu taisnību. Vienkārši esi tas, kas tu esi.

Tu jutīsies brīvi

Kad bija pēdējā reize, kad tu patiešām juties brīvs kā putns? Brīvs no bailēm par izgāšanos? Brīvs no aizspriedumu važām, kuras uzlika kāds cits? Brīvs no sociālā spiediena, kas neļāva jums darīt to, ko patiešām vēlaties?

Ja neuztrauksies par to, ko domā citi, tad nokļūsi pats savā mazajā nirvānā, kā arī nonāksi pie cilvēkiem un notikumiem, kas pašam patiesi liek justies laimīgam un brīvam.

tu jutīsies brīvāk

Tu sāksi vairāk izbaudīt attiecības

Ir vieglāk dabūt vairāk no attiecībām ar citiem cilvēkiem, ja esi neatkarīgs un brīvs savā domāšanā. Kad centies kādu pārliecināt par kaut ko un mēģini otra viedokli izmainīt, piemēram, par to, ka tavas domas ir labas un neatkārtojamas, tas tikai atgrūdīs un neļaus baudīt attiecības. Galvenais, ka tu pats domā, ka tavas domas ir tā vērtas, vienalga vai kādam tās patīk vai nē. Kad tev patiesi ir vienalga, ko citi domā par tevi, vai viņiem tu patīc vai nē, ir vēl vieglāk būt sev pašam un paradoksāli – tas vēl vairāk nostiprina saikni ar apkārtējiem.

Tu vairāk paļausies uz sevi, ne citiem

Kad lūkojies pats sevī, lai gūtu laimi, tu pretojies citu ietekmei un tā ir neapšaubāmi vieglāk iegūt ilgtspējīgu laimi, kas paliek ar tevi. Šeit lieti noder teiciens, ka nevienu cilvēku nedrīkst uztvert kā kruķus, ja tie pazudīs, vairs pastaigāt nevarēs. Tāpēc ir svarīgi mācīties veidot pašam savu laimi, kas izriet no tavas uztveres par apkārtējo pasauli, nevis kāda cita.

uztraucies mazāk

Cilvēki jutīsies daudz ērtāk tavā klātbūtnē

Dzīvojot ar intensīvām bailēm no sabiedrības nosodījuma, cilvēks var sākt kļūt kautrīgs un mazāk komunikabls, tādējādi ierobežojot pats savus sasniegumus. Būt klusajam cilvēka tipam nav nekas negatīvs, bet tas reizēm var izraisīt bažas.

Saskaņā ar jaunākajiem pētījumiem, mūsu prātā ir aptuveni 50 000 domas dienā. Ja tu nedalies ar nevienu no šīm domām, tad vari sākt kļūt nervozs. Ja nekad nedalieties ar savām domām, kā citi var zināt, kas jūsos ir iekšā?

Cilvēks jūtas droši ja viņam dzīvo apkārt cilvēki, par kuriem viņš kaut ko zina un tas arī savā ziņā uztur kontaktu. Bet kā lai otrs uzzina, ja tu nerunā?

Jūs neapzināti ļaujat arī citiem cilvēkiem pārstāt uztraukties par to, ko domā citi

Emocionāla infekcija ir spēcīgs instruments.

Kad neuztraucaties par to, ko domā citi, reizēm ir viegli to pielipināt arī citiem, jo otrs tādējādi redz, ka esi laimīgs, apmierināts ar sevi, un kā labi ir iekārtojusies tava dzīve.

Tu vieglāk mīlēsi citus un ļausi arī sevi mīlēt

Viens no lieliskākajiem veidiem, kā piesaistīt pretējā dzimuma pārstāvi, ir būt pārliecinātam par sevi un savām domām. Ja esi pārliecināts par sevi un cieni pats savas domas, tas nozīmē arī, ka mīli sevi. Un pirmais priekšnosacījums tajā, lai citi mīlētu tevi, ir sākumā mīlēt pašam sevi.

Kādā zinātniskā pētījumā tika pierādīts, ka ja vīrietis ar sievieti dalās apkaunojošos stāstos vai detaļās par savu dzīvi, ir daudz vieglāk iemīlēties vienam otrā. Ja dalies šāda veida informācijā, tu parādi, ka nebaidies no nosodījuma un esi pārliecināts par sevi, kas, savukārt, ir ļoti piesaistoši.

Pārdomām: Ir svarīgi saprast, ka bezrūpība par to, ko citi domā NAV tas pats, kas būt savtīgam, uz sevi centrētam cilvēkam un kuram nerūp citu uzskati par vispār dzīvi kopumā. Tas ir par sevis pārliecinātību, par to, ka jābūt sev pašam un nav  jābaidās no nosodījuma. Tas nenozīmē, ka šādi cilvēki ignorē citus un cita viedokļus, bet ja esi pārliecināts par saviem vārdiem, tad arī cita vārdus, pat negatīvus, tu uztversi daudz pozitīvāk, un nebūs vajadzības kaut ko pierādīt.

Jo ātrāk sapratīsi, ka cilvēku nosodījumiem nevajadzētu jums kaitēt, jo vieglāk tev būs justies brīvam un mierā ar to, kas esi.