Neveiksmes mūs piemeklē gandrīz vai katru dienu – skolā, darbā un arī mājās. Tas ir neizbēgami, kaitinoši un izraisa pesimistisku domāšanu. Doma par visa pamešanu malā liekas pievilcīga, taču neapstājies! Ej uz priekšu! Iedvesmojies no cilvēkiem, kas ir pabijuši neveiksmju ielenkumā, bet ir izdzīvojuši.
Kā gūt panākumus?
Šeit ir daži veiksmīgi neveiksmju stāsti, kas iedvesmos arī tevi nepadoties.
Dž. K. Roulinga
Slavenās grāmatas “Harijs poters” autore Dž. K. Roulinga savā Hārvardas universitātes grāda pasniegšanas runā izcēla neveiksmju nozīmīgumu un vērtību. Kāpēc? Vienkārši tāpēc, ka viņai aŗī bija nācies piedzīvot daudz vilšanās un izgāzšanās. Dažus gadus pēc koledžas absolvēšanas, viņas ļaunākie murgi bija kļuvuši par realitāti. Viņa stāsta: “Negaidīti mana laulība izjuka, biju bezdarbniece un piedevām vēl vientuļā māte. Es biju tik nabadzīga, cik nabadzīgs cilvēks var būt modernajā Lielbritānijā. Visas bailes, kuras izjuta vecāki par mani un bailes, kuras es izjutu pati par sevi, bija kļuvušas par realitāti. Likās, ka esmu pati lielākā neveiksmes čupa pasaulē.”
Dž. K. Roulinga tagad ir viens no bagātākajiem cilvēkiem pasaulē, taču tas pavisam nenācās viegli. Uzrakstījusi grāmatu par mazo bruvju zēnu Hariju Poteru, viņa devās uz dažādām izdevniecībām, lai mēģinātu to pārdot. Viņai atteica DIVPADSMIT izdevniecības. Iedomājieties? Cik lielam gribasspēkam un entuziasmam ir jābūt, lai pēc šādas neveiksmju strīpas rokas celtos iet uz vēl kādu izdevniecību! Par laimi viņai tas bija pa spēkam un kāda izdevniecība piekrita grāmatu izdot, taču par samērā mazu naudu. Ar laiku grāmata iemantoja milzīgu popularitāti un tas kļuva par vienu no dižākajiem veiksmes stāstiem pasaulē. Gribētu zināt, kā jutās šo divpadsmit izdevniecību direktori, uzzinādami, ka ir atteikuši pasaules fenomenam.
Stīvs Džobss
Tagad jau revolucionārais elektronisko ierīču tirgotājs “Apple”, sākās tikai ar divu cilvēku komandu kādas mājas garāžā. Tagad šis ir 2 milijardu uzņēmums ar vairāk nekā 4000 darbiniekiem. Pavisam neticami, taču Stīvs Džobss tika atlaists no uzņēmuma, kuru pats sāka. Atlaišana lika viņam saprast, ka kaisle un ticība par savu darbu, apslāpēja vilšanos no neveiksmes. Turpmākie akcionāri, tādi kā “NeXT” un “Pixar”, galu galā atgrieza Džobsu izpilddirektora amatā.
“Toreiz es to neredzēju, bet izrādījās, ka mana atlaišana no “Apple”, bija labākā lieta, kas vispār ar mani varēja notikt, “ Džobss teica.
Pazaudēji darbu šodien? Turpini nepadoties un tu būsi tāds pats kā Stīvs Džobss!
Abrahams Linkolns
Ciešot neveiksmes biznesā 1831.gadā, piedzīvojot nervu sabrukumu 1836.gadā, sakauts ceļā uz prezidenta amatu 1856.gadā, Abrahams Linkolns vairs nebija svešs ar neveiksmēm un izgāzšanos. Tā vietā, lai uztvertu šīs zīmes kā motivāciju, Linkolns labāk nolēma pārtraukt censties vispār.
Abrahams Linkolns ir teicis: “Svarīgi ir koncentrēties nevis uz to, ka jums nav izdevies, bet gan samierināties ar to. ”
1861.gadā Linkolns tika iecelts par sešpadsmito Amerikas Savienoto valstu prezidentu.
Neskaitāmās neveiksmes, kuras jūs piedzīvojat nav pavisam noteicošais faktors. Panākumi slēpjas spējā turpināt iesākto ceļu.
Bills Geitss
Bills Geitss tika izmests no Hārvardas Universitātes. Tajā laikā viņam piederēja uzņēmums “Traf-O-Data”, bet tas bija patiesi neveiksmīgs bizness.
Lai vai kā, prasmes un aizraušanās ar datoru programmēšanu, pārveidoja šo neveiksmi par īstu celmlauzi, kas tagad saucās “Microsoft”. Šis uzņēmums padarīja viņu par vienu no bagātākajiem cilvēkiem pasaulē.
Viņa vārdiem sakot: “Tas ir labi, ja vēlies nosvinēt savus panākumus, bet vēl svarīgāk ir pievērst uzmanību savām neveiksmēm un tam, ko tās iemāca.” Nevarētu arī tā teikt, ka izmešana no Hārvardas Universitātes tevi padarīs milijardieri, bet iespējams, ka tas spīdīgais papīrītis nav tikpat vērts, cik tava kaisle darot savu darbu.
Alberts Einšteins
Vārds “Einšteins” vienmēr asociējas ar inteliģenci un tas ir kā sinonīms vārdam ģēnijs. Populārs fakts liecina, ka slavenais vispārīgās relativitāts teorijas atklājējs Alberts Einšteins, līdz deviņu gadu vecumam nebilda pat nevienu vārdu. Vēlāk viņa dumpīgā daba noveda līdz izslēgšanai no skolas un viņam atteica pieņemšanu Cīrihes Politehniskajā institūtā.
Lai vai kā, iepriekšējās neveiksmes neapturēja viņu no Nobela prēmijas vinnēšas 1921.gadā. Viņš uzskatīja, ka “veiksme ir neveiksme progresā.” Līdz pat šai dienai, viņa pētījumi ir ietekmējuši neskaitāmus dzīves aspektus, ieskaitot kultūru, reliģiju, mākslu un pat vakara televīzijas pārraides.
Kā gūt panākumus? Tikai tāpēc, ka neesi sasniedzis kaut ko ievērojamu, nenozīmē, ka nevari būt Einšteins priekš sevis.
Maikls Džordans
“Savas karjeras laikā esmu pametis garām vairāk nekā 9000 metienus. Esmu zaudējis gandrīz 300 spēles. 26 reizes man tika uzticēts iemest pēdējo metienu, bet es neiemetu. Esmu cietis neveiksmis daudz, daudz reizes. Un tieši tāpēc es esmu veiksmīgs!”. Šo citātu ir teicis nu jau atvaļinātā basketbola leģenda Maikls Džordans.
Tas būtu nepreizs priekštats, ka Džordana basketbola iemaņas bija dabas dots talants. Tās bija gadus ilgas pūles, praktizēšanās un neveiksmju piedzīvošana, kas lika kustēties uz priekšu un izpelnīties plaši atpazīstamas zvaigznes statusu.
Stīvens Spīlbergs
Stīvens Spīlbergs ir mums visiem zināms atpazīstams vārds. Viņš ir apbalvots kā viens no ietekmīgākajiem režisoriem pasaulē. Ir pāsteidzoši atklāt, ka šim ģeniālajam cilvēkam ir bijušas zemas atzīmes skolā un viņš tika izslēgts no Dievnvidkalifornijas Universitātes trīs reizes.
1969.gadā, mācoties koledžā, Spīlbergs piesaistīja Universal izpilddirektora uzmanību, tāpēc viņš dabūja darbu kā televīzijas direktors. Tas nozīmēja to, ka viņš nevarēs iegūt koledžas grādu vēl vismaz 33 gadus.
Neatlaidība un samierināšanās ar neveiksmēm ir panākumu atslēga. Spīlbergs saka: “Lai arī es kļūstu vecāks, tas ko daru, nekad tāds nekļūs un tas, liekas, ir tas, kas manī vēl joprojām rada izsalkumu. ”
Spīlbers ir režisējis 51 filmu un ir apbalvots ar trīs oskariem.
Volts Disnejs
Slavenās multeņu peles Mickey Mouse radītājs Volts Disnejs ir pasaulē pazīstams animators. Jaunībā Disnejs aizgāja no skolas, lai pievienotos armijai. Viens no viņa uzņēmumiem, Laugh-o-Gram Stuidos, bankrotēja, jo viņam trūka spējas un zināšanas par to kā vadīt veiksmīgu biznesu. Vienu reizi viņš tika atlaists no Missouri avīzes par to, ka neesot pārāk radošs.
Tagad, šis, pēc kāda domām “neradošais” cilvēks ir atbildīgs par veselas paaudzes bērnu atmiņām un sapņiem. Sākot ar Sniegbaltīti, beidzot ar Aladinu. Disney turpinās izklaidēt pasauli vēl arī nākamajās paaudzēs.
Ai šī visa slēpjas diezgan vienkārša loģika: “… Mēs cenšamies pārāk ilgi nekavēties pagātnē un neskatīties atpakaļ. Mēs turpinām kustēties uz priekšu, atveram jaunas durvis, daram jaunas lietas, tāpēc ka esam zinātkāri un vēlme apgūt kaut ko jaunu arī mūs aizved uz panākumiem. ”
Vinsents van Gogs
Savā dzīves laikā Van Gogs ir cietis no mentālām slimībām, piedzīvojis neveiksmīgas attiecības un 37 gadu vecumā mēģinājis izdarīt pašnāvību.
Dzīves laikā viņš bija pārdevis tikai vienu gleznu, likās, ka vēlme būt par mākslinieku ir izgāzusies. Tomēr viņa entuziasms un mīlestība pret mākslu neļāva apstāties.
Viņš nekad nezinās, ka daudzus gadus pēc nāves kļuva pazīstams kā postimpresionisma pamatlicējs un kļuvis par vienu no pasaules dižākajiem māksliniekiem. Viņš nekad neuzzinās, ka viņa darbi kļuva par karstāko tēmu mākslā un tie tiks izmantoti televīzijā, grāmatās un citās populārās kultūras formās.
Kā teicis šis ievērojamais, bet tajā pašā laikā traģiskais mākslinieks: “Ja tu iekšā dzirdi balsi, kas saka “tu nevari gleznot”, tad glezno tāpat un tā balss tiks apklusināta”.
Stīvens Kings
Stīvenu Kingu sabiedrībā dēvē par “šausmu meistaru”, un nav brīnums, jo kā bērns viņš bija paranoisks, problemātisks un murgu nomocīts, piedevām vēl audzis nabadzībā.
Kādu brīdi, narkotikas un alkohols bija vienīgais veids, kā viņš varēja sagriezt saites ar depresiju un justies labāk. Vilšanās, ko viņš juta par vairākiem izdevēju atteikumiem un sajūtas, ko piedzīvoja apreibinošo vielu stāvoklī, ļāva viņam mentāli pārdomāt savu dzīvi un arī to kā vardarbīgi izturējās pats pret saviem bērniem.
Tieši šīs spilgtās emocijas bija tās, kas viņu koncentrēja uz rakstīšanu. Grāmatu rakstīšana kļuva par viņa palīgu, lai tiktu galā ar negatīvajām emocijām. Neveiksmes kļuva par veiksmi un padarīja Kingu par vienu no pasaules dižākajiem rakstniekiem.