Tie, kas ceļās agri no rīta un velta laiku vingrošanai, ir raksturā spēcīgi cilvēki. Kāpēc? Tieši tāpēc, ka priekšā ir gara darba diena, bet tikuntā ir spējīgi celties un sākt dienu ar agru rīta vingrošanu vai skriešanu.
Šeit ir daži padomi, kā kļūt par regulāru rīta vingrotāju. Nedomā, ka ar šādiem rīta treniņiem vai vingrošanu tu pazaudēsi savu enerģiju turpmākajai dienai, nē, tieši otrādāk – tu pakāpeniski to iegūsi vairāk un būsi možāks ar katru nākamo darba dienu.
Izstrādā plānu un esi precīzs!
Nostādi sev konkrētu laiku un izstrādā plānu, kurā dienā un ko Tu darīsi. Pieraksti to! Laicīgi organizēt nedēļas plānu treniņiem var būt ļoti noderīgi, jo visa tava nedēļa būs izplānota, un nevajadzēs katru dienu tērēt laiku priekš plānošanas. Nebaidies veidot savas treniņu dienas atšķirīgas, un kādu no tām padarīt īsāku vai garāku. Veidot dažādību treniņos ir ļoti svarīgi, jo tā tuikdienas rutīnu nepadarīsi garlaicīgu. Izmēģini kaut ko līdzīgu šim:
Pirmdiena 6.00 – 6.30: Sākšu ar jogas nodarbībām!
Otrdiena 6.30 – 7.00: Skriešu pa sev zināmu tuvāko maršrutu!
Trešdiena 6.15 – 7.00: Braukšu ar riteni!
Ceturtdiena 5.30 – 6.30: Vingrošu/staipīšos tuvākajā parkā!
Piektdiena 6.00-6.30: Rīta pastaiga pa mežu!
Rīta modinātājs – vai tam ir nozīme?
Ja tu vēljoprojām mosties līdz ar veco ”spalgo sirēnu”, tad ir laiks atcerēties, ka ir jau 21 gadsimts. Liela nozīme ir tam, kā no rīta tu pamosties . Vai tevi pamodina dabas skaņas, vēja šalkoņa vai putni, rezultāts var būt atšķirīgs. No rīta pamostoties, daudzi uzreiz ķerās pie savām telefona ierīcēm, tādā veidā iesākot rītu, tieši tāpēc atrodi dabiskāku, reklaksējošāku veidu, kā atmodināt savu ķermeni un uzsāc dienu ar vingrošanu.
Pamēģini doties gulēt ar treniņu drēbēm!
Tas skan nedaudz dīvaini, taču iedomājieties, cik vienkārši būtu šādi piecelties un uzreiz nodoties rīta vingrinājumiem? Ļoti daudziem problēmas sagādā tieši celšanās agrā rīta stundā, tāpēc tas ir lielisks risinājums aktuālai problēmai. Šādi tu vari sevi pieradināt celties agri un uzreiz sākt vingrinājumus.
Plāno savu treniņu!
Fitnesa eksperti piekrīt tam, ka katrs treniņš ir jāsadala pareizi, atbilstoši jūsu laikam un veselībai. Tavs rīta treniņš nebūs tik ļoti izdevies, ja visas lietas darīsi vienā reizē un sajauktā secībā. Lai treniņš būtu izdevies, pirmās 15 minūtes noteikti izstaipies, iesildies, paātrini savu sirds darbību. Kad muskuļi ir iestaipīti, nododies kaut kam sarežģītākam jeb galvenajai treniņu daļai, kas piešķir treniņam lielāko slodzi. Iesildīšanās ir viens no svarīgākajiem faktoriem labam treniņa sākumam.
Atlīdzini sev!
Viena no svarīgākajām lietām treniņu rutīnā ir sevis apbalvošana. Tātad, izdomā sev piemērotu dāvanu jeb balvu par katru pieveikto treniņu nedēļu. Tas var būt jebkas, sākot no maziem sīkumiņiem, beidzot ar kādu masāžu jeb atpūtu SPA centrā. Lielās balvas tu varētu pietaupīt ilgākam periodam, kā, piemēram, par veiksmīgu treniņu izpildi mēneša garumā. Tas palīdzēs motivēt sevi, un, protams, pati galvenā balva būs rezultātu saskatīšana sevī – labāka veselība, skaistāks augums un prieks par sevi pašu.
Katrs mēs esam atšķirīgi un katru mūs ietekmē dažādas lietas. Varbūt tieši tev no rītiem ir ļoti grūti piecelties. Šeit būs padomi par to, kā vieglāk piecelties agrā rīta stundā.