Ikvienam jaunam cilvēkam ir nepieciešams doties prom no savas dzimtās pilsētas un izpētīt, kas notiek ārpasaulē. Šie ir septiņi veidi, kādos ceļošana tevi izmainīs uz mūžu.
Ceļošana izmaina to, kā tu uztver pasauli
It īpaši, ja tu dzīvo mazā pilsētiņā, ir viegli palikt savā mazajā komforta zonas burbulī. Taču tiklīdz tu sāksi ceļot, tu ieraudzīsi, ka pasaule ir pilna ar skaistumu, ko tu varēsi pētīt vēl un vēl savas dzīves laikā.
Ja tu to nepiedzīvosi jaunībā, vēlāk tev būs daudz mazāka vēlme un arī mazāk iespēju ceļot. Turklāt, tādā veidā tu izjutīsi vēlmi censties saudzēt un saglabāt planētu nākamajām paaudzēm – tu taču redzēji šo skaistumu pats – un to ir vērts saglabāt!
Ceļošana izmaina to, kā tu uztver citus cilvēkus
Visticamāk vietā, kur tu dzīvo, visi izskatās un uzvedas gandrīz vienādi. Ceļošana tev paver iespēju aplūkot citas kultūras. Tu sapratīsi, ka spēj veidot draudzīgas attiecības ar cilvēkiem, kas neizskatās vai neuzvedas kā tu pats. Tas iemāca novērtēt, nevis baidīties no pieredzēm un attiecībām, kas ir ārpus cilvēka komforta zonas. Tas arī uzlabo komunikācijas prasmes.
Ceļošana mazina egocentrismu
Jo vecāks tu kļūsi, jo vairāk sapratīsi, cik patiesībā maz tu zini par dzīvi. Tikai jaunībā šķiet, ka tu zini visu. Tomēr, jo ātrāk tu pārstāsi tā domāt, jo labāk. Ceļošana parāda, ka pasaule ir daudz plašāka par tavu perspektīvu. Pasaule negrozās tikai ap tevi. Tu esi tikai maza skudriņa plašajā pasaulē. Tomēr tas nenozīmē, ka tu neesi svarīgs – bet tas maina tavu perspektīvu, padara tevi atvērtāku jaunām pieredzēm un vēlmei mācīties no citiem cilvēkiem un situācijām.
Ceļošana iedvesmo uz jauniem izaicinājumiem
Tu sapratīsi, ka vari darīt tādas lietas, par kurām agrāk domāji, ka tās ir neiespējamas. Piemēram, tu varbūt esi pieradis pie plašiem, drošiem auto ceļiem. Bet te – šaurs celiņš kalnos, pa kuru paredzēts braukt divās joslās. Bīstami un stresa pilni! Tomēr pēc kāda laika bailes mazināsies, tu tās uzveiksi un sapratīsi, ka spēj adaptēties dažādām situācijām.
Ceļošana vairo empātiju
Kad tu ceļo, tu saproti, cik daudz ko tu nepelnīti uztver par pašsaprotamu. Ziņu pārraides par kariem un badiem iegūs jaunu nozīmi, kad tu būsi saskāries ar šiem cilvēkiem personīgi. Tu zaudēsi egoistisku attieksmi, kas bieži vien veidojas, kad tu nespēj sevi saistīt ar šiem pasaules reģioniem. Un tas rosina tevi palīdzēt.
Ceļošana liek tev mācīties
Lasīt vēstures grāmatas var būt ļoti garlaicīgi. Taču, aplūkojot vēsturiskās vietas savām acīm, tu iegūsi dziļāku izpratni par vēsturi. Ceļošana atdzīvina vēsturi. Tās vairs nav bildītes grāmatā, bet kļūst par tavām zināšanām un atmiņām, kas paliks prātā ilgāk par jebko, ko tu esi mācījies skolā.
Nevienam nav garantētas vecumdienas, tāpēc baudi dzīvi tagad!
Daudzi jaunieši vēlas atlikt ceļošanu uz vēlāku laiku dažādu mērķu dēļ – jāpabeidz universitāte, daudz jāstrādā… Tomēr tā ir kļūda. Nav garantijas, ka tu piedzīvosi pensijas vecumu. Tādēļ dzīvo tā, lai nebūtu vēlāk jānožēlo. Izmanto sniegtās iespējas un pasakies par tām.